Gorišnica: Učenci o pomenu zdrave prehrane
Družba
Tipografija

Tako kot lani smo tudi ob letošnjem dnevu slovenske hrane, ki ga po vsej Sloveniji obeležujemo s pripravo tradicionalnega slovenskega zajtrka, na OŠ Gorišnica veliko pozornosti namenili zdravim prehranskim navadam otrok in mladostnikov ter kulturnemu odnosu do hrane in prehranjevanja s poudarkom na poznavanju in pomenu lokalno pridelane hrane.

Dejavnosti, ki smo jih ob tej priložnosti organizirali in izpeljali, je bilo toliko, da je bilo na naši šoli veselo kar dva dni zapored. V četrtek je bil organiziran naravoslovni dan, posvečen zdravi prehrani. Za izvedbo naravoslovnega dne so na ravni celotne šole poskrbeli: Društvo gospodinj občine Gorišnica, Čebelarsko društvo Gorišnica, lutkovna sekcija PD Ruda Sever Gorišnica, družba Sodexo, Maja Šmigoc (ZD Ptuj), dijaki in profesorji Biotehniške šole Ptuj ter Srednje šole za živilstvo in prehrano Maribor. Naslednji dan smo aktivnosti na to temo nadaljevali – še pred začetkom pouka, med 7.15 in 8. uro, smo učencem postregli zanje brezplačen slovenski tradicionalni zajtrk, katerega pomen smo poudarili in počastili z izvedbo kulturnega programa: zapeli so pevci Mladinskega pevskega zbora OŠ Gorišnica, ob harmonikarski spremljavi Žige Vozliča so zaplesali člani Otroške folklorne skupine OŠ Gorišnica, deklamacijo Ciciban in čebela so prestavili učenci 6. b, vse zbrane pa sta s svojim nagovorom počastila tudi člana Čebelarskega društva Gorišnica. To priložnost smo izkoristili tudi za razglasitev novega logotipa in slogana Šolske sheme ter podelitev priznanja in nagrad kuharski ekipi naše šole, ki je letos na državnem kuharskem tekmovanju dosegla izvrsten rezultat.

Mladi Gorišničan drugi na državnem tekmovanju Zlata kuhalnica

Preberite več v Štajerskem Tedniku

Najbolj brano

Od danes velja nov zakon za mučitelje živali: višje kazni in zapor Od danes velja nov zakon za mučitelje živali:...
Sobota, 11 Junij 2016 10:36
Mučiteljem živali se od danes obetajo strožje kazni. Uveljavlja se namreč novela kazenskega zakonika...

Preberite več...

Zdravniki svetujejo: Kako zdraviti bolečine v peti Zdravniki svetujejo: Kako zdraviti bolečine v peti
Ponedeljek, 01 Maj 2017 12:42
Bolečina v peti je pogost problem, ki v svoji najhujši obliki lahko zelo ovira hojo in druge aktivno...

Preberite več...

Ptujčanko v avtu pričakala kača Ptujčanko v avtu pričakala kača
Sreda, 08 Junij 2016 17:51
Regijski center za obveščanje je bil okrog 17. ure obveščen, da ima občanka na Osojnikovi cesti v av...

Preberite več...

Ptuj:Velik uspeh zdravstvenega osebja ptujske bolnišnice Ptuj:Velik uspeh zdravstvenega osebja ptujske bolnišnice
Sreda, 07 December 2016 11:37
Tudi v zdravstvu obstajajo panoge, ki so manj privlačne. Ena takšnih je gotovo tudi oskrba kroničnih...

Preberite več...

aplikacija

appstore  googleplay

Prometne informacije

  • 17.07.2019 00:43

    Zaradi prometne nesreče je štajerska avtocesta, med priključkoma Celje center in Celje zahod proti Ljubljani, zaprta.Obvoz za vsa vozila je[…]

 

 

radioptuj300