Dornava ob občinskem prazniku: Za občino, kot je nekoč že bila
Družba
Tipografija

V občini Dornava letos praznujejo že 24. občinski praznik. Pripravili so bogat program najrazličnejših prireditev, od gasilskih, športnih do ribiških. Domača pihalna godba je navdušila z jubilejnim koncertom ob svoji 20-letnici. V nedeljo so praznovali v Mezgovcih, domače gasilsko društvo je slavilo 80. jubilej, v soboto in nedeljo pa je potekala tudi tradicionalna prireditev Od paše do sira.

Osrednja slovesnost ob letošnjem prazniku bo 14. junija ob 18. uri v dvorani v Dornavi. Slavnostni govornik bo župan Janko Merc, podelili bodo jubilejne plakete in priznanja. Za kulturne utrinke pa bodo poskrbeli: Godba na pihala Dornava, Moški oktet in pevski zbor Polenšak. 

„Vse naše oči so uprte v prihodnost, v boljši jutri za občino Dornava in njene prebivalce ter v uresničevanje letošnjega programa dela, ki ga moramo v celoti uresničiti. Trudimo se tudi kadrovsko izpolniti občinsko upravo. Veliko dela nas čaka pri zmanjševanju stroškov, saj se zavedamo, da pri občinskih investicijah v tem obdobju lahko računamo le na sredstva proračuna. Na sredstva razpisov se ne moremo zanašati, saj jih je tudi izjemno težko pridobiti. Naši načrti oz. ambicije pa so ne glede na to velike. Z vaškimi odbori se dogovarjamo o tem, kaj bomo delali v naslednjih petih do desetih letih. Pripravljamo vizijo dolgoročnega razvoja naše občine. Skupaj želimo določiti, kaj bomo naredili v tem obdobju po posameznih krajih oz. naseljih naše občine. Potrebna bodo vlaganja v infrastrukturo, po obnovi kliče tudi osnovna šola. Vse pa bo odvisno od denarja, koliko ga bo,“ je pred 24. občinskim praznikom povedal župan občine Dornava Janko Merc.

Preberite več v Štajerskem Tedniku

Najbolj brano

Od danes velja nov zakon za mučitelje živali: višje kazni in zapor Od danes velja nov zakon za mučitelje živali:...
Sobota, 11 Junij 2016 10:36
Mučiteljem živali se od danes obetajo strožje kazni. Uveljavlja se namreč novela kazenskega zakonika...

Preberite več...

Zdravniki svetujejo: Kako zdraviti bolečine v peti Zdravniki svetujejo: Kako zdraviti bolečine v peti
Ponedeljek, 01 Maj 2017 12:42
Bolečina v peti je pogost problem, ki v svoji najhujši obliki lahko zelo ovira hojo in druge aktivno...

Preberite več...

Zaščitne maske niso več obvezne! Zaščitne maske niso več obvezne!
Četrtek, 28 Maj 2020 16:25
Po odločitvi vlade bodo od ponedeljka v Sloveniji dovoljene javne prireditve do 200 oseb. Prav tako ...

Preberite več...

Ptujčanko v avtu pričakala kača Ptujčanko v avtu pričakala kača
Sreda, 08 Junij 2016 17:51
Regijski center za obveščanje je bil okrog 17. ure obveščen, da ima občanka na Osojnikovi cesti v av...

Preberite več...

aplikacija

appstore  googleplay

Prometne informacije

  • 04.06.2020 16:39

    Zaprt je vozni pas zaradi okvare tovornega vozila na vipavski hitri cesti med predorom Barnica in pokritim vkopom Rebernice 2[…]

radioptuj300