Ribiči iz Markovcev državni prvaki v lovu rib s plovcem
Družba
Tipografija

Ribiči Društva upokojencev Markovci so na svojem območnem tekmovanju (gre za upokojensko ligo) zasedli prvo mesto in s tem dobili pravico nastopa na državnem prvenstvu upokojencev, ki je potekalo na Ptuju. Njihova štiričlanska ekipa je zasluženo in prepričljivo osvojila naslov državnih prvakov za leto 2021 v lovu rib s plovcem med 12 sodelujočimi ekipami.

Za zmagovalno ekipo so nastopali: Franc Bromše, Dušan Horvat, Ivan Lesjak in Stanislav Petrovič ter skupaj ujeli 89.250 kg rib, kar je bilo za 47.650 kg več kot je ujela drugouvrščena ekipa, torej prvi Markovci, drugi upokojenci iz Laškega in tretji upokojenci iz Zagorja ob Savi. Sicer pa so bili markovski ribiči državni prvaki že dvakrat in sedaj jim je to uspelo že tretjič. Iskrene čestitke.

Predsednik Društva upokojencev Markovci Anton Majerič je po zmagi povedal: »Naša ribiška ekipa me je prijetno presenetila in najprej jim moram za doseženi rezultat seveda čestitati. Sicer so naši ribiči že več let pri vrhu, kar se tiče doseženih rezultatov na različnih tekmovanjih. Že pred nekaj leti so bili državni prvaki dvakrat zapored, a v tretje se žal ni izšlo, da bi prehodni pokal osvojili v trajno last, tako kot v vseh športih pač ne morejo zmagovati vedno isti. Za doseganje najvišjih rezultatov se pač mora pokriti več elementov, kar pa se je očitno zgodilo tokrat. Seveda še zdaleč ni zgolj sreča, pač pa so potrebne izkušnje, ki jih našim ribičem ne manjka. V DU Markovci smo na naše člane-ribiče zelo ponosni, saj odlično skrbijo za promocijo našega društva in občine Markovci, še zlasti v teh covidnih časih, ko so druge aktivnosti že skoraj povsem zamrle.«

Preberite več v Štajerskem Tedniku

Najbolj brano

Od danes velja nov zakon za mučitelje živali: višje kazni in zapor Od danes velja nov zakon za mučitelje živali:...
Sobota, 11 Junij 2016 10:36
Mučiteljem živali se od danes obetajo strožje kazni. Uveljavlja se namreč novela kazenskega zakonika...

Preberite več...

Zdravniki svetujejo: Kako zdraviti bolečine v peti Zdravniki svetujejo: Kako zdraviti bolečine v peti
Ponedeljek, 01 Maj 2017 12:42
Bolečina v peti je pogost problem, ki v svoji najhujši obliki lahko zelo ovira hojo in druge aktivno...

Preberite več...

Ptujčanko v avtu pričakala kača Ptujčanko v avtu pričakala kača
Sreda, 08 Junij 2016 17:51
Regijski center za obveščanje je bil okrog 17. ure obveščen, da ima občanka na Osojnikovi cesti v av...

Preberite več...

Zaščitne maske niso več obvezne! Zaščitne maske niso več obvezne!
Četrtek, 28 Maj 2020 16:25
Po odločitvi vlade bodo od ponedeljka v Sloveniji dovoljene javne prireditve do 200 oseb. Prav tako ...

Preberite več...

aplikacija

appstore  googleplay

radioptuj300