Središče ob Dravi v znamenju konj in kočij
Družba
Tipografija

19 kočijažev in blizu 40 konjenikov z obeh strani meje se je minulo nedeljo predstavilo na drugem mednarodnem srečanju kočijažev in konjenikov na Grabah v Središču ob Dravi, ki ga je organiziralo Konjeniško društvo Središče ob Dravi.

Okrog 1000 obiskovalci si je oči napaslo na kočijah z enojno in dvojno vprego, ogledali pa so si tudi jezdece s konji od blizu in daleč, tudi s sosednje Hrvaške. Srečanje postaja med ljubitelji konj in kočij vse bolj priljubljeno. Prireditev se širi iz leta v leto, ponosno pravi predsednik Konjeniškega društva Središče ob Dravi Miha Sok.

Srečanje, ki ga je društvo pripravilo s pomočjo občine Središče ob Davi in številnih sponzorjev, so odprli s svečanim mimohodom vseh sodelujočih društev. Sledilo je tekmovanje v spretnostni vožnji kočij.

Preberite več v Štajerskem Tedniku

Najbolj brano

Od danes velja nov zakon za mučitelje živali: višje kazni in zapor Od danes velja nov zakon za mučitelje živali:...
Sobota, 11 Junij 2016 10:36
Mučiteljem živali se od danes obetajo strožje kazni. Uveljavlja se namreč novela kazenskega zakonika...

Preberite več...

Zdravniki svetujejo: Kako zdraviti bolečine v peti Zdravniki svetujejo: Kako zdraviti bolečine v peti
Ponedeljek, 01 Maj 2017 12:42
Bolečina v peti je pogost problem, ki v svoji najhujši obliki lahko zelo ovira hojo in druge aktivno...

Preberite več...

Ptujčanko v avtu pričakala kača Ptujčanko v avtu pričakala kača
Sreda, 08 Junij 2016 17:51
Regijski center za obveščanje je bil okrog 17. ure obveščen, da ima občanka na Osojnikovi cesti v av...

Preberite več...

Zaščitne maske niso več obvezne! Zaščitne maske niso več obvezne!
Četrtek, 28 Maj 2020 16:25
Po odločitvi vlade bodo od ponedeljka v Sloveniji dovoljene javne prireditve do 200 oseb. Prav tako ...

Preberite več...

aplikacija

appstore  googleplay

radioptuj300