Ormož: Kdo je kriv za slabo gospodarsko sliko občine
Gospodarstvo
Tipografija

V zadnjem času je v Ormožu prvovrstna tema odpuščanje 228 delavcev v največjem ormoškem podjetju Safilo. V občini z že tako nadpovprečno brezposelnostjo sta upravičeno zavladala strah in obup. Po družabnih omrežjih je zaokrožilo tudi precej neprijetno anonimno pismo, v katerem pisec za slabo gospodarsko sliko občine deloma krivi tudi občinsko vodstvo, ki pa vse obtožbe odločno zavrača.

»Kot ste verjetno že seznanjeni, je v podjetju Safilo v naši občini ostalo brez zaposlitve 228 delavcev, od tega je 80 % delavcev, ki živijo v naši občini. Zavedamo se, da dela res ni in da je bilo to nujno potrebno. Vendar ste vi kot župan te občine za to brezposelnost tudi delno soodgovorni. Ste se sploh vprašali, kje bodo ti delavci iskali novo zaposlitev? V Ormožu verjetno ne, saj je tudi nimajo kje. Se vi zavedate, kaj to pomeni za občino Ormož?« tako v anonimnem pismu, ki je te dni zaokrožilo po spletu, anonimnež nagovarja ormoškega župana Alojza Soka.

Ormož - mesto duhov

Zanimanja za vlaganje v cono ni

Namesto v asfalt sredstva v ureditev cone

»Poslovna cona je neuporabna zaradi razdrobljenosti zemljišč«

 

Preberite več v Štajerskem Tedniku

Najbolj brano

Zakaj so cene v avstrijskem Hoferju nižje kot v slovenskem Zakaj so cene v avstrijskem Hoferju nižje kot...
Ponedeljek, 05 Marec 2018 23:53
Prejšnji teden smo v roke dobili Hoferjeva prodajna promocijska kataloga za avstrijski in slovenski ...

Preberite več...

Od jutri na Ptuju McDonalds Od jutri na Ptuju McDonalds
Četrtek, 16 Junij 2016 14:13
Na Ormoški cesti na Ptuju jutri vrata odpira McDonaldsova restavracija s hitro prehrano.

Preberite več...

Nova delovna mesta na Štajerskem: samo v Mömaxu bodo zaposlili 100 delavcev Nova delovna mesta na Štajerskem: samo v Mömaxu...
Četrtek, 09 Junij 2016 18:19
Na območju mariborske službe zavoda za zaposlovanje, ki pokriva upravne enote Pesnica, Lenart, Slove...

Preberite več...

Talum: Med vikendom prva potrjena okužba zaposlenega Talum: Med vikendom prva potrjena okužba zaposlenega
Ponedeljek, 16 Marec 2020 10:24
Samo vprašanje časa je bilo, kdaj se bodo okužbe s koronavirusom pojavile v podjetjih, kjer pod istr...

Preberite več...

aplikacija

appstore  googleplay

radioptuj300