Ptuj: Olgico obiskali učenci iz Koprivnice
Kultura
Tipografija

V okviru projekta Branje ne pozna meja so se učenci OŠ Olge Meglič ponovno srečali s prijatelji iz Hrvaške, tokrat na Ptuju.

Obiskali so nas namreč prijatelji iz pobratene Osnovne šole Đuro Ester iz Koprivnice. Prišli so predstavit svoje delo v našem skupnem projektu Branje ne pozna meja/Ćitanje ne poznaje granice. Sodelovanje v projektu smo začeli v lanskem šolskem letu. Vključen je bil naš 5. b in njihov 5. d-razred. Letos so ti učenci šestošolci. Gre za mednarodni projekt sodelovanja šolskih knjižnic, v katerem hrvaški učenci berejo knjižno delo slovenskega avtorja in naši učenci delo hrvaškega avtorja, seveda v prevodu. Poleg kakovostnega branja ob tem učenci spoznavajo in raziskujejo slovensko in hrvaško književnost, jezik, zgodovino in kulturo, bogatijo jezik in ne nazadnje izmenjujejo izkušnje, se družijo in ustvarjajo nova prijateljstva.

Naši učenci so svoj delež v projektu hrvaškim vrstnikom že predstavili na našem obisku v Koprivnici v maju 2016. Skozi književno delo Čudovite dogodivščine vajenca Hlapiča smo spoznavali hrvaško književnost in avtorico Ivano Brlić-Mažuranić.

Preberite več v Štajerskem Tedniku

Najbolj brano

Pravljica Boštjana Koražije: Zakaj se Haložani ničesar ne bojijo? Pravljica Boštjana Koražije: Zakaj se Haložani ničesar ne...
Četrtek, 02 Marec 2017 11:14
Do te sobote, 4. marca, bo v preddverju Študijskega oddelka Knjižnice Ivana Potrča Ptuj na ogled pra...

Preberite več...

Blaž Murko s ptujske Gimnazije bronast na geografski olimpijadi v Pekingu! Blaž Murko s ptujske Gimnazije bronast na geografski...
Četrtek, 25 Avgust 2016 11:54
Letošnja geografska olimpijada, ki je med 16. in 22. avgustom potekala v Pekingu, je bila za slovens...

Preberite več...

Mladi ptujski trobentač osvojil zlato priznanje Mladi ptujski trobentač osvojil zlato priznanje
Četrtek, 09 Februar 2017 13:32
V Glasbeni šoli Ptuj se je v četrtek odvijalo regijsko tekmovanje TEMSIG za pomursko in štajersko re...

Preberite več...

Waldorfska šola na Polenšaku jeseni odpira vrata Waldorfska šola na Polenšaku jeseni odpira vrata
Sobota, 18 Februar 2017 11:35
Iniciativa za Waldorfsko šolo Ptuj je očitno našla primerno lokacijo na Polenšaku v občini Dornava. ...

Preberite več...

aplikacija

appstore  googleplay

radioptuj300