Rače-Fram: Graja vodstvu občine
Politika
Tipografija

V drugi polovici februarja je zasedal raški občinski svet. Seja je po pričakovanjih potekala brez kakršnih koli zapletov. Vsi predlagani sklepi so bili soglasno sprejeti, najbolj pestra pa je bila razprava ob točki Vprašanja in pobude svetnikov, kjer je svetnica vodstvu občine posredovala grajo od občanov.

Občani, natančneje starši in otroci iz občine Rače – Fram, so izrekli grajo vodstvu občine zaradi še vedno zaprtih športnih objektov. »Otroci želijo trenirati v naši občini in nimajo možnosti. V bistvu jim občina še vedno ne dovoljuje treningov. Če država pod določenimi pogoji dovoli vadbo, ne vem, zakaj bi mi to zavirali. Sama ne vidim razloga, da bi v naši občini postopali drugače, število okuženih v naši občini ni večje kot drugod, športne dvorane se da zračiti ... Bojim se, da se bodo dvorane spet na državni ravni morale zapreti, še preden jih bomo mi odprli,« je bila kritična svetnica Alenka Rižner Šibila, ko je predala sporočilo občanov. Podžupan Sebastijan Soršak, ki je zaradi županove odsotnosti vodil sejo, je zagotovil, da bodo županu predlagali odprtje športnih objektov.

»Vsaka čast tistemu, ki bo šel tja zidat«

V nadaljevanju seje je občinski svet obravnaval Odlok o podrobnem prostorskem načrtu za stanovanjsko gradnjo v Morju. Na območju, ki ga odlok obravnava, bo možna gradnja sedmih individualnih hiš, ker pa gre za površine, ki so v večjem naklonu, so svetniki izrazili pomisleke.

Preberite več v Štajerskem Tedniku

Najbolj brano

Nova zakonodaja o ravnanju z živalmi: za mučenje živali do treh let zapora Nova zakonodaja o ravnanju z živalmi: za mučenje...
Torek, 07 Junij 2016 10:00
Februarja so na pobudo društva Ustavimo pasje borbe v Združeni levici pripravili predlog novele kaze...

Preberite več...

Ptuj: Mesto propada, podgane se redijo, oblast pa križem rok Ptuj: Mesto propada, podgane se redijo, oblast pa...
Petek, 24 Junij 2016 20:30
Junijska redna seja ptujskega mestnega sveta je bila daljša kot običajno: trajala je dobre tri ure, ...

Preberite več...

Sveta Trojica: Zavrnili so vrhunskega motokrosista Tima Gajserja Sveta Trojica: Zavrnili so vrhunskega motokrosista Tima Gajserja...
Torek, 13 Avgust 2019 23:40
Osek v občini Sveta Trojica je bil nekoč znan po motokros progi, na kateri so se odvijale tako držav...

Preberite več...

Maske v šolah: Ministrstvo predpisalo, stroške pa bodo nosile občine in starši Maske v šolah: Ministrstvo predpisalo, stroške pa bodo...
Torek, 25 Avgust 2020 07:14
S prvim septembrom bodo učilnice ponovno napolnili šolarji, seveda ob upoštevanju priporočil Naciona...

Preberite več...

aplikacija

appstore  googleplay

radioptuj300