Mali nogomet : Gostitelji dvignili oba zmagovalna pokala
Šport
Tipografija

Drugi del 15. mednarodnega zimskega turnirja NK Drava Dakinda Ptuj je v soboto in nedeljo postregel z obilico dobrih predstav v starostnih kategorijah U-12 in U-13. Skupno je bilo odigranih kar 64 tekem med ekipami iz Slovenije in Hrvaške.

Najbolj množično so bili zastopani mladi ptujski nogometaši, ki so se ob bučnem navijanju staršev izkazali tudi na parketu. O sanjskem razpletu ter samem tekmovanju je vodja turnirja Ian Emeršič dejal: »Zares smo lahko zelo zadovoljni tako iz organizacijskega kot iz tekmovalnega vidika. Naši ekipi sta dosegli lepi zmagi, ob tem pa bi lahko s kančkom sreče še kakšna osvojila drugo ali tretje mesto. Vsi ti rezultati so plod načrtnega dela z mladimi. Pri organizaciji bi se rad zahvalil vsem strokovnim sodelavcem našega kluba in vsem staršem, ki so nam pomagali, da je turnir tako dobro uspel.«

Po končanem zimskem turnirju so se pri Dravi ozrli že na naslednji velik projekt, saj bodo od 17. do 19. maja gostili tradicionalni turnir Mladi Dravaš.

Zmaga za prvo ekipo Drave

Prvi dan turnirja so športno dvorani Center zasedli igralci starostne kategorije U12, ki so prikazali zanimive partije in kar precej nogometnega znanja, kombinatorike in tudi same discipline v igri. Petnajst ekip je bilo razporejenih v tri predtekmovalne skupine in v tem delu se je igralo po sistemu vsaka ekipa z vsako. NK Drava Dakinda Ptuj je imel na turnirski tabeli štiri ekipe, medtem ko so MNZ Ptuj zastopali še Aluminij, Ormož, Kety Emmi Bistrica in NŠ Golgeter Hajdina. S predtekmovanja se je v izločilne boje uvrstilo pet ekip z našega območja, in sicer tri ptujske in dve kidričevski. V polfinale je napredovala le Drava 1.

 

Preberite več v Štajerskem Tedniku

Najbolj brano

Tim Gajser odslej med policisti Tim Gajser odslej med policisti
Četrtek, 26 Maj 2016 13:16
Motokrosist Tim Gajser se je pridružil trideseterici slovenskih vrhunskih športnikov, ki so zaposlen...

Preberite več...

Špela Strižič Gajser – državna prvakinja v 3D-modeliranju Špela Strižič Gajser – državna prvakinja v 3D-modeliranju...
Torek, 31 Maj 2016 12:59
Sredi maja je bilo pod okriljem Zveze za tehniško kulturo Slovenije izvedeno državno tekmovanje v ko...

Preberite več...

Šestnajstletna Ptujčanka Maja Bedrač srebrna v Tbilisiju, za las ob zlato Šestnajstletna Ptujčanka Maja Bedrač srebrna v Tbilisiju, za...
Nedelja, 17 Julij 2016 19:10
Maja Bedrač (Ptuj) je zadnji dan evropskega atletskega prvenstva za mlajše mladince v Tbilisiju v sk...

Preberite več...

Slovenija danes stiska pesti za Gajserja Slovenija danes stiska pesti za Gajserja
Nedelja, 28 Avgust 2016 07:53
Novinec v najmočnejšem motokrosističnem razredu MXGP Tim Gajser letos niza neverjetne predstave. Že ...

Preberite več...

aplikacija

appstore  googleplay

Prometne informacije

  • 22.08.2019 07:13

    Na glavni cesti Trzin - Ljubljana je pri industrijski coni zaradi prometne nesreče zaprt levi vozni pas. Nastajajo zastoji. Previdno[…]

 

 

radioptuj300