Pokal Ptuja 2019: Ptujski judoisti zelo uspešni na domačem turnirju
Šport
Tipografija

Tekmovanja v judu imajo na Ptuju dolgoletno tradicijo, tako se lahko Judo kluba Drava Ptuj pohvali, da je letos v športni dvorani Center izvedel že 32. mednarodno prvenstvo za Pokal Ptuja 2019. Velja izpostaviti, da jim je tokrat uspelo obraniti lansko prvo mesto v vseekipni razvrstitvi.

Tudi v posamičnih starostnih kategorijah so domači tekmovalci in tekmovalke osvojili lepo bero medalj in odličnih ekipnih uvrstitev, skupno kar 22 zlatih, 9 srebrnih in 20 bronastih medalj, kar je najboljši dosežek ptujske ekipe doslej.

Posebej velja izpostaviti medalje v starostnih kategorijah mlajši dečki in deklice do 12 let, mladinci in mladinke do 21 ter mlajši člani in članice do 23 let, ki štejejo za posamično in ekipno razvrščanje v Slovenskem pokalu. Gostitelji so prvenstvo izvedli tudi za starejše dečke in deklice do 15 let, kadete in kadetinje do 18 let in pa – kot novost – starostno kategorijo cicibani do 10 let.

Po pričakovanjih je bil najbolje zastopan domači JK Drava Ptuj, ki je na štiri tatamije, postavljene v športni dvorani Center, poslal skupno kar 55 tekmovalcev. Ob številčni zasedbi so mladi ptujski judoisti pobrali tudi številne medalje ter tako prepričljivo ubranili lansko vse ekipno zmago z osvojenimi 293 točkami, sledijo ON 1 Judo klub (BiH), Borsa (BiH) in Slovenj Gradec.

Predsednik organizacijskega odbora tekmovanja Vlado Čuš je po tekmovanju dejal: »Zadovoljni smo z udeležbo tekmovalcev iz našega kluba in ubranitvijo vseekipnezmage iz lanskega leta. Pri tem izpostavljam ekipno zmago v konkurenci mladincev in mlajših deklic ter 2. mesto pri mlajših članih in mlajših dečkih, ki štejejo za Slovenski pokal. Zaradi obilice tekmovanj je bila udeležba nižja od pričakovanj, kljub temu pa smo na Ptuju gostili zelo kakovosten turnir. Glede na odzive in zadovoljstvo športnikov, trenerjev, spremljevalcev in gledalcev smo uspeli tudi iz organizacijskega vidika. Naš pogled pa je sedaj usmerjen že naprej, na naslednje tekmovanje za Pokal Ptuja 2020, ko bomo slavili 60-letnico našega kluba.«

Preberite več v Štajerskem Tedniku

Najbolj brano

Tim Gajser odslej med policisti Tim Gajser odslej med policisti
Četrtek, 26 Maj 2016 13:16
Motokrosist Tim Gajser se je pridružil trideseterici slovenskih vrhunskih športnikov, ki so zaposlen...

Preberite več...

Špela Strižič Gajser – državna prvakinja v 3D-modeliranju Špela Strižič Gajser – državna prvakinja v 3D-modeliranju...
Torek, 31 Maj 2016 12:59
Sredi maja je bilo pod okriljem Zveze za tehniško kulturo Slovenije izvedeno državno tekmovanje v ko...

Preberite več...

Šestnajstletna Ptujčanka Maja Bedrač srebrna v Tbilisiju, za las ob zlato Šestnajstletna Ptujčanka Maja Bedrač srebrna v Tbilisiju, za...
Nedelja, 17 Julij 2016 19:10
Maja Bedrač (Ptuj) je zadnji dan evropskega atletskega prvenstva za mlajše mladince v Tbilisiju v sk...

Preberite več...

Slovenija danes stiska pesti za Gajserja Slovenija danes stiska pesti za Gajserja
Nedelja, 28 Avgust 2016 07:53
Novinec v najmočnejšem motokrosističnem razredu MXGP Tim Gajser letos niza neverjetne predstave. Že ...

Preberite več...

aplikacija

appstore  googleplay

Prometne informacije

  • 04.06.2020 16:39

    Zaprt je vozni pas zaradi okvare tovornega vozila na vipavski hitri cesti med predorom Barnica in pokritim vkopom Rebernice 2[…]

radioptuj300